Uczniowie klasy III c: Łukasz Majcher i Jakub Lisik zakwalifikowali się do III etapu konkursu kuratoryjnego z matematyki. Uczniów przygotowywała Pani wicedyrektor Dorota Gancarz-Pich.

Śpiewogra dziadowska

Zapraszamy do obejrzenia filmu ze spektaklu.

Sprawozdanie ze spektaklu zredagowane przez Panią mgr Danutę Ożga

Oto w budynku starej, opuszczonej szkoły mistrz obrzędu ( bardzo dobry aktorski debiut Daniela Wychodnika) wywołuje dusze uczniów, które potrzebują pomocy. Zgromadzony chór gimnazjalistów (Ania Buniowska, Jola Zawada, Kasia Jarmuziewicz, Agata Ciurko, Patrycja Garbaty, Mariusz Rokosz) żywiołową grą tworzył niesamowitą, mroczną atmosferę sztuki, w której co chwilę słychać było refren:"Pały wszędzie, dopy wszędzie/ Co to będzie? Co to będzie?!" . Na scenie pojawiły się "zielone duchy", czyli uczniowie I klasy szkoły podstawowej (w tych rolach podziwialiśmy Karolinę Szmul i Karolinę Greń), duchy pośrednie (sceniczny wizerunek słabej uczennicy stworzyła Ala Krzemińska) oraz duch kujona i pupila nauczycieli. Marzenie typowego "przeciętniaczka" o tym, by być prymusem, wybrzmiało na scenie w piosence znanej w oryginale z musicalu "Skrzypek na dachu", którą z wysokości górnych szczebli drabiny zaśpiewał Piotrek Raganowicz - Macina. Budzący grozę chór z przyjemnością dręczył ducha kujona, a jego cierpienia znakomicie oddała Agata Grycko. Weteran (wspaniała kreacja Kamili Dec) nie szczędził jej szyderstw. W pamięć widzów zapadły z pewnością sparodiowane piosenki - Bułata Okudżawy "Ballada o żołnierskich butach" (o uczniowskich śpiewał Grzesiek Łach) oraz utwór z repertuaru Kabaretu Starszych Panów ("naucz mnie" prosiła i uwodziła Monika Czyrny). Humor wprowadziły na scenę świetne w swych rolach dziewczęta: Ewa Kudłak (jako Woźny) oraz Beata Ożga (jako Sprzątaczka).

Publiczność nagrodziła nas gromkimi brawami, nie szczędząc słów uznania. My dziękujemy osobom, które przyczyniły się do tego , że spektakl poruszał wyobraźnię (scenografią zajął się pan B. Bartuś) i rozbrzmiewał piosenkami (o partie wokalne przedstawienia zadbała pani I. Kołtowska).