Do naszego Gimnazjum uczęszcza 239 uczniów.

Dyrektor: Pan mgr Wacław Kondyra

Wicedyrektor: Pani mgr Dorota Pich

Samorząd Uczniowski - rok szkolny 2017/ 2018:
przewodnicząca: Aleksandra Ożga - kl.III b
z-ca przew.: Sebastian Kubrak - kl.III b

Rada Rodziców Gimnazjum

Do Rady Rodziców zostały wybrane następujące osoby:
- klasa II a – p. Monika Misiak
- klasa II b – p. Robert Siry
- klasa II c – p. Monika Kwaśniewska
- klasa III a – p. Tereska Wojtyna
- klasa III b – p. Bernadeta Pieńczak
- klasa III c – p. -Wioleta Bursztyka
Wybory władz Rady Rodziców odbędą się w późniejszym terminie.

Nasze Gimnazjum otrzymało CERTYFIKAT ŁOWCY TALENTÓW za osiągnięcia  w Ogólnopolskim Konkursie Humanistycznym OMNIBUS

Kilka podstawowych zasad...

Strój szkolny
Ubranie powinno być w kolorach: szarym, czarnym, granatowym, niebieskim, brązowym, ciemnozielonym, białym.
Długość spódnicy nie może być krótsza niż 10 cm przed kolana.
Spodnie, o kroju klasycznym, sięgające przynajmniej do kolan.
Bluzka z rękawkiem, bez dużego dekoltu, zasłaniająca brzuch, plecy. Strój nie powinien mieć „rzucających się w oczy” ozdób, a twarz- makijażu.

Strój galowy
Dziewczęta: biała bluzka i czarna lub granatowa spódnica / spodnie.
Chłopcy: biała koszula i czarne lub granatowe spodnie.

Z życia szkoły

Uczniowie naszej szkoły są bardzo aktywni w życiu szkoły. Uczestniczą  w wycieczkach, organizują dyskoteki,  biorą udział w inscenizacjach. Imprezy szkolne zazwyczaj odbywają się w holu na parterze. Zdarza się też, że zostaje udostępniona nam sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej w Sieniawie.
Tradycją szkolną stały się inscenizacje wystawiane z okazji świąt narodowych oraz oraz drobnych uroczystości takich jak mikołajki czy walentynki.

Dyskoteki

Jest ich zazwyczaj kilka w roku szkolnym: zabawa andrzejkowa, choinkowa, komers trzecioklasistów, pasowanie klas pierwszych oraz dodatkowa dyskoteka, której termin ustala Samorząd Uczniowski.

Zajęcia pozalekcyjne

W naszej szkole organizowane są zajęcia pozalekcyjne, podczas których uczniowie mogą rozwijać swoje pasje, zainteresowania, twórczość artystyczną. Obok typowych zajęć, które organizowane są z większości przedmiotów na uwagę zasługują następujące koła zainteresowań:

Chór szkolny

Opiekunem tego koła zainteresowań jest pani Iwona Kołtowska, która w naszej szkole uczy muzyki - inaczej mówiąc zajęć artystycznych. Osoby uczęszczające na chór rozwijają swój talent wokalny, który również jest wykorzystywany w różnorakich akademiach środowiskowych czy apelach.

Koło teatralne

Istnieje od od 2003 r. Prowadzą je Pani mgr Danuta Ożga oraz Pani mgr Kornelia Piniło. Każdego roku zmienia się nieco skład zespołu: odchodzą aktorzy - absolwenci szkoły, ujawniają się młode talenty wśród nowych uczniów Gimnazjum. Przedstawienie inaugurujące działalność koła pod wymownym tytułem „Diabelsko trudne” miało miejsce 22 czerwca 2004 r.

Niezależnie od koła teatralnego co roku  prowadzone są zajęcia przygotowujące młodzież do spektaklu wystawianego przez naszą szkołę w ramach gminnych obchodów świąt narodowych. Zajęcia prowadzą Państwo Ewa i Krzysztof Pienieccy.