Uczniowie klasy III c: Łukasz Majcher i Jakub Lisik zakwalifikowali się do III etapu konkursu kuratoryjnego z matematyki. Uczniów przygotowywała Pani wicedyrektor Dorota Gancarz-Pich.

"Grunwald"

Dnia 18.07.2010 r. miało miejsce uroczyste odsłonięcie pomnika króla Władysława Jagiełły. Z tej okazji młodzież gimnazjalna przygotowała inscenizację historyczną "Grunwald", która została wystawiona na Rynku w Sieniawie w dniu odsłonięcia pomnika.
Inscenizacja składała się z kilku scen przypominających ważne wydarzenia historyczne: zawarcie unii polsko-litewskiej w Krewie poprzez małżeństwo królowej Polski Jadwigi i wielkiego księcia Litwy Jagiełły, koronacja Władysława Jagiełły na króla Polski oraz bitwa pod Grunwaldem. Odtwórczynią roli królowej Jadwigi była Magda Musiał, króla Jagiełłę grał Marcin Samborski, zaś w wielkiego mistrza wcielił się Karol Siry.

Duże wraże>nie zrobiła scena, gdy posłowie krzyżaccy (grali ich Łukasz i Darek Pisarczyk) przynieśli dwa miecze, wyzywając króla W. Jagiełłę na bitwę.

Rozbawiła widzów inscenizacja ballady Adama Mickiewicza "Trzech budrysów" opowiadająca historię trzech młodych Litwinów, którzy z wyprawy wojennej zamiast oczekiwanych przez ojca łupów przywożą mu Polki jako przyszłe synowe.

Na zakończenie harcerze odśpiewali "Rotę".