Film z widowiska

22 maja br. koło teatralne pod opieką Pani mgr Danuty Ożga oraz Pani mgr Kornelii Dudek w sali widowiskowej "Sokoła" z okazji zbliżającego się Dnia Matki zaprezentowało Śpiewogrę dziadowską.
Zapraszamy do obejrzenia filmu ze spektaklu.

Skecz

Skecz przedstawiony podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2012 /2013.

Film

przypomina byłych uczniów klas trzecich: Karola Chamika, Wiktora Kojdra i Łukasza Pisarczyka często prezentujących swoje umiejętności aktorskie podczas imprez szkolnych. Szczególnie wyróżniali się podczas skeczów, w których zawsze udawało się im nas rozbawić.

Program artystyczny

zaprezentowany w Dniu Patrona zakończyła słynna już piosenka „Koko Euro spoko". Poniższy filmik prezentuje ją w nowym wykonaniu naszych koleżanek i kolegów.

Filmy z widowiska

... wystawionego w 2011 ramach gminnych obchodów Święta Niepodległości. Spektakl przygotowali Państwo Ewa i Krzysztof Pienieccy oraz Pani Renata Barszczak i Pani Iwona Kołtowska - odpowiedzialna za oprawę muzyczną
[Aby wyświetlić filmy należy klikać na zamieszczone poniżej linki.]

*** "Żona modna"

Film - scenka z widowiska, które można było obejrzeć w czasie obchodów Święta Niepodległości. Można niej dostrzec próbkę umiejętności aktorskich naszych uczniów: Ewy Kudłak (uczennicy kl. III b) w roli żony, Andrzeja Karwana (ucznia kl. II a) - męża oraz Karoliny Rudnickiej (uczennicy kl. II b) - pokojówki.

*** Caryca Katarzyna
Film - scena z widowiska, które można było obejrzeć w czasie obchodów Święta Niepodległości. Przedstawia wizytę polskiego magnata na dworze Katyrzyny II, w czasie której caryca zażądała od niego zerwania sejmu. W tej scenie dużymi umiejętnościami aktorskimi wykazali się Agata Grycko jako caryca Katarzyna i Andrzej Karwan jako magnat. Towarzyszyły im damy dworu: Ola Pich, Ewa Baran i Ala Krzemińska.

*** List do matki
W opublikowanym na stronie filmie zarejestrowaliśmy wspaniałą grę aktorską Patrycji Garbaty (uczennicy kl. II b) w roli matki rozpaczającej po śmierci syna, który poświecił swoje życie za ojczyznę. W następnej scence widzimy w sposób symboliczny ukazany proces odzyskania niepodległości. Upersonifikowaną postać Polski odegrała Ewa Baran (uczennica klasy II b), a w rolę dzieci Ojczyzny - Polaków - wcieliły się: Agata Grycko, Alicja Krzemińska i Karolina Rudnicka (uczennice kl. II b). Film kończy pieśń "Marsz Polonia" w wykonaniu Anny Woś (uczennicy kl. I c) oraz Grzegorza Łacha (ucznia kl. II a).

*** Białe róże
Film - scena z widowiska, które można było obejrzeć w czasie obchodów Święta Niepodległości. Podczas naszej akademii nie zabrakło pieśni patriotycznych. W opublikowanym na stronie filmie zarejestrowaliśmy "Białe róże" i w wykonaniu Moniki Czyrny (uczennicy kl. III a)

*** "Śpiewogra dziadowska"

-  22 maja br. koło teatralne pod opieką Pani mgr Danuty Ożga oraz Pani mgr Kornelii Dudek w sali widowiskowej z okazji zbliżającego się Dnia Matki zaprezentowało "Śpiewogrę dziadowską".

*** "Grunwald"

- 18.07.2010 r. miało miejsce uroczyste odsłonięcie pomnika króla Władysława Jagiełły. Z tej okazji
młodzież gimnazjalna pod oyieką Państwa Ewy i Krzysztofa Pienieckich, Pani Danutą Ożga oraz Pani Renaty Barszczak przygotowała inscenizację historyczną "Grunwald", która została wystawiona na Rynku w Sieniawie w czasie odsłonięcia pomnika Władysława Jagiełły.